Poradna odborníka

Mám bolesti v koleně při chůzi. Je mi 70 let a rád bych věděl jestli se s tím dá něco dělat. Příčinou by měla být artróza. Děkuji předem za Vaší odpověď. Ing. Jan Maleček

dobrý den, bolesti kolenního kloubu při chůzi mohou být způsobené řadou faktorů, od svalových aspektů, neurologických, spojených s poškozením nitrokloubních struktur, ale též  mechanických například při napadání na dolní končetinu při chůzi. Samozřejmě i artrosa je možnou příčinnou. Optimálním řešením je tedy aktuální ortopedické vyšetření.

Případná konzultace na privátní ambulanci po telefonickém objednání 777781027.

Dobrý den. Prosím, chtěla bych se zeptat, mám oteklé koleno, byla mi odsáta 2x tekutina, a do kolene píchnuta injekce D+M//,po které mě bolí celá noha, a brala jsem Oramellox 6dní. Na koleno si dávám Priznic s octovou vodou 1hod.ráno a 1hod.večer. Otok je tam stále. Jinak jsem brala Aescin-Teva 5dní,zatím pořád stejné. Dnes 28.1.2016,jsem si koupila mast na otok Indobene. Co by jste mi, poradil,co bych si měla dávat, nebo užívat. Děkuji,pěkný den. Lenka (Karel Hampl)

dobrý den, pokud kolenní kloub stále bolí, doporučuji kontrolu na ortopedické ambulanci a aktuální zhodnocení stavu, nastavení léčby.

Případná konzultace na privátní ambulanci po telefonickém objednání 777781027.

Dobrý den, chci se zeptat jak dlouho musím být bez sportovní zátěže po aplikaci injekce Synocrom forte- 1 injekce. Děkuji za odpověď. František Dvořák

Dobrý den, po aplikaci do kloubu, je potřeba klidový režim cca 1/2 - 1 den, po aplikaci viskosuplementace bývá tato doporučená doba dostačující. V případě bolestí, pocitu zvýšené náplně kloubu, lépe 2-3 dny v klidovém režimu setrvat.

« Předchozí Další »

Kdo Vám odpovídá

MUDr. Robert Frei; Ortoped

Centrum pohybové medicíny

Praha 4 - Chodov