Poradna odborníka

Dobry den, Ja bych mela dotaz ohledne artrozy moji babicky. Je ji 75 let alespon 20 let ji boli kolena sotva muze chodit s holi...nutno podotknout ze ma trochu nadvahu..problem je v tom ze na vysetrenich ji neustale lekar rika ze jeji stadium atrozy jeste neni ve stavu kdy mi mohla podstoupit endoprotezu kolen. Vice jak 20 let chodila k ortopedovi do Pardubic ktery ji kdyz ji bolela kolena pichal leky proti bolesti..takze si dokazete predstavit v jakem stavu asi ted ty chrupavky jsou.Ja jsem pracovala 8 let jako masazni terapeut v Milane a chodila ke me pani ktere je nyni 84 let a pred 2 lety podstoupila operaci - endoprotezu kolene. Behem 3 mesicu mohla chodit bez holi neciti zadnou bolest a opet zacla cestovat po svete. Moje babicka uz neujde ani 500 m ( mozna ani tech 200m) v kuse a stale neni podle lekaru kandidatkou na operaci? Kolena jsou velmi otekla. Bydli na vesnici nedaleko Caslavy. Kdybyste pane doktore znal nekoho v teto oblasti kdo ma zkusenosti a mohl by ji poradit , by! la bych rada kdyby ste mi nekoho doporucil. Ja bohuzel neziju v Cechach jinak bych se postarala najit alespon nekoho kdo by ji snizil ty otoky tech kolem...bohuzel narazit na terapeuta ktery neumi jen hladit ale i lekare jak jsem se presvedcila ktery jen nepredepise ibuprofen a voltaren je v dnesni dobe stale tezsi. Dekuji vam za vas cas a pripadne za vasi radu. Vendula

Dobrý den, plně chápu vaši situaci a umím si představit, jak může být daný stav pro Vaši babičku limitující. Rádi Vám nabídneme vyšetření v naší ordinaci. S léčbou osteoartrózy máme dlouhodobé zkušenosti. V případě zájmu obraťtee se na nás prostřednictvím www.sportklinik.cz nebo 604935240.

Existuje prý injekce proti bolesti kolene, jak často se na ni chodí? A na jak dlouho od bolesti pomůže?

Např. u vysokomolekulární kyseliny hyaluronové zastoupené na našem trhu přípravkem SynviscOne byla prokázána úleva od bolesti až po dobu 6-12 měsíců. Terapeutické úspěchy se u jednotlivých pacientů mohou lišit. Pokud se příznaky opět objeví, může Vám lékař doporučit další léčebnou kůru viskosuplementy. Injekce viskosuplementy může být v indikovaných případech částečně hrazena z prostředků veřejného zdravotního pojištění. Aplikace se provádí ambulantně při místním znecitlivění jednoduchým vpichem do kolenního kloubu a poskytuje dlouhodobou úlevu, díky níž se i lidé s osteoartrózou kolene mohou vrátit ke svým každodenním aktivitám včetně těch pohybových. Díky např. přípravku SynviscOne lze mimo jiné oddálit nutnost náhrady kolenního kloubu až o téměř 4 roky.

Manžela trápí bolesti kolene, na které je prý nová injekce s kyselinou hyaluronovou ? Můžete to doporučit?

Zřejmě máte na mysli novinku na trhu SynviscOne, který obsahuje gelovou složku s kyselinou hyaluronovou. Jedná se o tzv. viskosuplementaci, kdy se injekce s tekutinou aplikuje přímo do prostoru kolenního kloubu. V případě této nejmodernější léčby kolene je účinnou látkou neboli viskosuplementem právě kyselina hyaluronová. Takto dodávaná kloubní tekutina svými vlastnostmi napodobuje vlastnosti synoviální tekutiny v mladém organismu, aby co nejlépe chránila klouby při pohybu a tlumila nárazy.

« Předchozí Další »

Kdo Vám odpovídá

MUDr. Robert Frei; Ortoped

Centrum pohybové medicíny

Praha 4 - Chodov